Способствовать людям добиться большего,

чем они считали возможным

(044) 568-01-69

(068) 868-46-09

(095) 605-87-80

info@consult-dnd.com.ua

Главная  /  Знания  /  Наша аналитика  /  Звідки з’являються потреби в Нормативній Документації

Звідки з’являються потреби в Нормативній Документації

« Назад

20.02.2017 08:53

photoЗ_3іshort - копияНормативну документацію (далі НД) треба вважати інструментом управління компанією. В ідеалі його використання економить компанії час, ресурси, фінанси. В довільній ситуації НД як інструмент управління відпрацьовує автоматично:

 • співробітники навчені та готові діяти відповідно до вказівок, що містяться в НД.
 • рішення про виділення необхідних ресурсів приймається автоматично бо воно визначено НД;
 • взаємодія співробітників чітко визначена та відома учасникам;
 • найголовніше, керівники компанії майже не відволікаються на ситуацію.

Як кожен інструмент, НД корисна лише коли її використовуєш. Виникає природнє питання: «Як НД працює?».

Почнемо з класифікації задач. Існує чотири класи:

 1. не термінові та не важливі;
 2. термінові, але не важливі;
 3. не термінові, але важливі;
 4. термінові і важливі.

Чомусь вважається що не треба гаяти час на задачі першого класу. Задачі другого та третього класу мають ознаки проблем бо з’являються обмеження для їх розв’язку – час або конфлікт пріоритетів. І точно пізно займатися задачами четвертого класу. Тому задачі четвертої групи можна назвати «катастрофами».

Рішення задач описані в НД як проблема, що ініціює той чи інший сценарій подій. З точки зору управління існує три групи таких проблем.

 1. До першої групи відносимо проблеми про які ми знаємо та до рішення яких ми готуємося. В добре організованій системі управління ця група охоплює повністю задачі першого класу та не менше 80% задач другого та третього класу.
 2. До другої групи відносимо проблеми про які ми знаємо, але до вирішення яких ми не готові. Бажано, щоб задачі другого та третього класу, що не ввійшли в першу групу включалися в цю групу. Краще коли не менше 30% задач четвертого класу також розглядалися як задачі другої групи.
 3. Третя група об’єднує проблеми про які ми не знаємо. Більшість термінових та важливих задач є проблемами третьої групи. Рішення таких проблем контролюється вищим керівництвом та всіма доступними ресурсами.

Тому в якісно написані НД обов’язково включають описання способів розпізнавання проблем, ресурси, що залучаються до вирішення проблем та дії в ситуації, що склалася. Ресурси та дії вирішення проблем першої групи детально описуються в НД операційного рівня управління – інструкції, порядки, посадові обов’язки, тощо. Управління компанією підчас виникнення проблем другої групи описується в положеннях, порядках, методиках. Дії при настанні задач четвертого класу частково описані в стратегіях та політиках.

 

Коротко. Термінові і важливі задачі з’являються як «помилки управління», що були допущені при розв’язку задач 1 – 3 класу. Скороченням кількості помилок можна звести до мінімуму незаплановані витрати коштів. І хай не буде для вас дивним, що кількість помилок можна скоротити впровадивши систему НД як інструмент управління. Існує лише дві умови: НД – повинно бути розроблено якісно; впровадження повинно виконуватися кваліфікованими спеціалістами.

Володимир Чаїнський
аналітик бізнес-процесів Агентства D&D

 


Комментарии

Комментариев пока нет

Пожалуйста, авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.

Авторизация
Введите Ваш логин или e-mail:

Пароль :
запомнить